Informacja Administratora

Programy

Zestaw programów wychowania przedszkolnego , który obowiązuje w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Ozorkowie w roku 2022/2023

1. Program wychowania w przedszkolu:
  • Program wychowania przedszkolnego, MAC, Wisława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska i Renata Paździo,
  • Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim "English play box", Nowa Era, D Sikora-Banasiak i E. Wilkos,
  • Program do nauki religii AZ-01/18-PO-3/20 "Kocham Pana Jezusa", Red. Ks. dr P. Płaczek.
2. Programy własne nauczycielek:
  • Praca z dzieckiem uzdolnionym - Dorota Orzechowska i Bogumiła Matusiak
  • W trosce o twórczość plastyczną dziecka - Dorota Orzechowska, Bogumiła Matusiak, Beata Dobrzyńska
  • Program wychowawczy - Dorota Orzechowska i Bogumiła Matusiak
  • Program wstępnej adaptacji dziecka - Małgorzata Jędrzejczak-Prorok i Marta Walisiak – Szkudlarek
  • Terapia pedagogiczna dla dzieci kończących edukację przedszkolną - Grażyna Dębska
  • Program koła teatralnego "PLASTELINKI" - Małgorzata Jędrzejczak-Prorok i Marta Walisiak - Szkudlarek
  • Program koła tanecznego "PLĄS" - Małgorzata Jędrzejczak-Prorok i Agata Brodowska-Jaroszewicz
  • Program koła matematycznego „Z matematyką za pan brat” - Marta Walisiak – Szkudlarek
  • Program koła promocji zdrowia „ABC Zdrowia” - Marta Walisiak – Szkudlarek
  • Spotkanie z bajką - Grażyna Dębska
W roku przedszkolnym 2022/2023 przedszkole realizuje następujące ogólnopolskie programy edukacyjne:
  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą Ci do twarzy"
  • „Biblioteka Przedszkolaka” - kampania projekt” mająca na celu podniesienie kompetencji w zakresie edukacji literackiej
  • "Cała Polska Czyta Dzieciom"
  • „Akademia Aquafresh"
  • „Uczymy dzieci programować"
  • „Kubusiowi przyjaciele natury"
  • „Treflikomania bajkowa edukacja"
  • "Mamo, tato wolę wodę"
Projekty realizowane w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Ozorkowie współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:
  • Przedszkole Miejskie Nr 4 w Ozorkowie realizuje zadania w ramach Konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ekopracownia pod chmurką" pn. „Utworzenie punktu dydaktycznego  „Przyrodnicze obserwatorium Plastusia" przy Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Ozorkowie. Na ten cel przyznano dotację w kwocie 44.037 zł.
  • Od 1.03.2017. do 31.05.2017. nasza placówka realizowała program ekologiczno-przyrodniczy „PRZEDSZKOLAK KOCHA PRZYRODĘ" współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 18.709 zł.
  • Od 1.04.2015. do 31.05.2015. nasze przedszkole realizowało program „ODKRYWAMY ZDROWE ODZYWIANIE” współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 17.350 zł.
  • Od 1.04.2014 do 31.05.2014. nasza placówka realizowała program ekologiczno-przyrodniczy „PRZYGODA NA ŁĄCE" współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 20.400 zł.
  • Od 1.09.2013. do 30.11.3013. nasze przedszkole realizowało program ekologiczno-przyrodniczy „PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM LASU" współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 13.093 zł.
  • Od 1.06.2013. do 30.09.2013.nasza palcówka wypełniała zadania konkursu na dofinansowanie w formie dotacji zadań z dziedziny edukacja ekologiczna pod nazwą  „Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach  „ZIELONY LISTEK – OGRÓD DYDAKTYCZNY MIEJSCEM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ DZIECI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 4 W OZORKOWIE”. Zadania współfinansowane były przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie  38.610 zł.
  • Od 1.10.2012. do 31.11.2012. nasza palcówka realizowała projekt „DZIECI POZNAJĄ ŚRODOWISKO WODNE”. Program współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 10.715 zł.
  • Od 1.10.2009. do 30.06.2010. nasze przedszkole realizowało projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „TĘCZOWY ŚWIAT RODZICA I DZIECKA”.
  • Od 1.07.2014. do 30.06.2015. nasze przedszkole realizowało projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "PROGRAM UPOWSZECHNIANIA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ"