Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Nasze przedszkole powstało 18 stycznia 1982 roku w budynku biurowym Spółdzielni Mieszkaniowej. Powstanie placówki wynikało z potrzeb mieszkańców miasta, zwłaszcza młodych rodzin. Przedszkole miało pełnić funkcję tymczasową, zaplanowano wybudowanie dużego przedszkola na osiedlu zgodnie z wymogami i potrzebami dzieci w wieku przedszkolnym .

Od 18 stycznia 1982 roku do 31 sierpnia 1991 roku funkcję dyrektora pełniła Pani Urszula Kaźmierczak. Ogólna powierzchnia oddana do użytku to 300 m 2 : 2 sale zabaw, łazienka, szatnia, pomieszczenia administracyjne i gospodarcze. Przygotowanie placówki do uruchomienia wymagało wiele trudu ponieważ był to okres wielkiego kryzysu ekonomicznego, politycznego i społecznego. W Polsce trwał stan wojenny. Zdobycie sprzętu, zabawek, mebli i wszelkich przedmiotów do wyposażenia było nie lada wyczynem. Dzięki  staraniom  p.dyrektor,  ofiarności ludzi dobrej woli dzieci nie odczuły zupełnie tych „innych”  warunków spowodowanych sytuacją w kraju. W przedszkolu funkcjonowały dwa oddziały:  I – dzieci 3 – 4 letnie, II – dzieci 5 – 6 letnie.  W pierwszym roku funkcjonowania do przedszkola  uczęszczało 51 dzieci , którymi  opiekował się 10 osobowy personel, w tym 4 nauczycielki. W następnych latach za przyczyną wyżu demograficznego ilość dzieci w grupach znacznie wzrastała i tak np. w roku 1985/86 uczęszczało do przedszkola 72 dzieci, w roku 1986/87 – 76 dzieci.

W latach 1991 – 1995 funkcję dyrektora  pełniła Pani Elżbieta Drab. I to za jej kadencji siedzibę placówki przeniesiono do budynku Zakładowego Żłobka na ulicę Lotniczą  gdzie pełni swoją statutową  funkcję do dnia dzisiejszego. Budynek położony jest na osiedlu, otoczony pasmem zieleni. W niewielkim oddaleniu znajdują się basen i gimnazjum. Przedszkole mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku z placem zabaw dla dzieci. Budynek przedszkolny posiada dobrze wyposażone sale dydaktyczne, jadalnie, łazienki, pracownię plastyczną, salę do zajęć ruchowych, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, w planach mamy utworzenie pracowni komputerowej.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w czterech grupach wiekowych oraz 17 dzieci w wieku żłobkowym tj. od 1 r.ż. do 3 lat  w jednym oddziale żłobkowym., zatrudnionych jest 8 nauczycielek oraz 15 pracowników administracji i obsługi. Funkcję dyrektora od roku 1995 pełni Pani Beata Dobrzyńska. Rada Pedagogiczna jest  wysoko wykwalifikowana,  dba o poszerzanie własnych umiejętności poprzez uczestniczenie w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego oraz studiach podyplomowych.

Od początku istnienia przedszkola  priorytetami naszych działań są:   dbanie o zdrowie, bezpieczeństwo, wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka, jego wrodzonych możliwości twórczych i intelektualnych, przygotowanie do życia w społeczeństwie jako członka rodziny, społeczności przedszkolnej, lokalnej, nabywanie kompetencji przygotowujących je do podjęcia nauki w szkole, wprowadzenie dziecka w świat wartości ogólnoludzkich.

Nasze przedszkole systematycznie podnosi swoją jakość. Dążymy do tego, aby praca  w przedszkolu była dobrze zorganizowana, przynosiła radość, satysfakcję zadowalała naszych klientów – dzieci, rodziców, pracowników. Tak planujemy swoje działania , aby stworzyć jak najlepsze warunki wychowania człowieka nowej ery, potrafiącego wyrażać siebie, swoje myśli, uczucia, przeżycia. Czuwamy nad przestrzeganiem praw i godności dziecka.

Czy jest warto? Na pewno tak. Rodzice z pełnym spokojem posyłają swoje pociechy właśnie do tego przedszkola, bo jest ono DOBRE.